Bartinera

bartinera
Ir dokumentāli fakti, ka cilvēki tālajā Amerikas kontinentā un arī šeit pat Latvijā šādas laivas sendienās izmantojuši lielu kravu pārvadāšanai, kā arī cilvēku pārvietošanai. Droši vien acteki ar bārteniekiem tajos laikos īpaši ar komunikāciju neaizrāvās un ar pieredzi šādu laivu būvēšanā neapmainījās. Ar mums bija savādāk. Par košajām acteku “Trajinera” pastāstīja divi meksikāņi – Havjers Garsija un Karlos Kruzs. Havjers ir arī pirmās laivas dizaina autors, kas tapis, iedvesmojoties no Nīcas un Bārtas tautastērpa. Savukārt Karlos speciāli šim “Sofijas laivas” projektam devās uz Xochimilco rajonu Mehiko pilsētā, kur nofilmēja acteku “Trajinera” darbībā, kā arī intervēja vietējos laivu būvniekus. Vēlāk šis video tika nodots Pāvilostas laivu meistaru rokās, un tā visbeidzot tapa arī mūsu laiva – Bartinera!

Pagājušogad ar Sārnates skartās mākslinieces Kristīnes Abikas palīdzību tika radīta otrā laiva ar nosaukumu “Matilde”, taču šogad mūsu flotei ir pievienojusies krāšņās rīdzinieces Elitas Patmalnieces apgleznota “Elita”.
Tāpēc nu jau mums ir 3 piknika liellaivas – “Bartinera”, “Matilde” un “Elita”. To atrašanās vieta ir Nīcā, Bārtas upes krastā, un katrā laivā vienlaicīgi var sēsties līdz pat 10 pieaugušajiem, lai dotos nesteidzīgos atpūtas izbraucienos pa upi. Uz tām var svinēt priekpilnus dzīves gadījumus – dzimšanas dienas, kāzas, kāzu gadadienas, vecmeitu vai vecpuišu ballītes u.c.

Piknika liellaivu mierpilno braucienu pa Bārtas upi var  papildināt ar:
• turpat laivā uz panna ceptām pankūkām ar mājās gatavotu ievārījumu;
• laivas kapteiņa stāstiem par upi;
• nīcenieču flautas skaņām;
• spiningošanu;
• vienkārši sarunām un jokiem ar vīna glāzi draugu pulkā.

 

2h laivu brauciens ar Bartineru – € 50

Pankūkas uz Bartineras – € 3,00/persona

Ir pieejamas arī dāvanas kartes.

Rezervācija & papildinformācija: 22015141 vai info@sofijaslaivas.lv