Bartinera

bartinera
Ir dokumentāli fakti, ka cilvēki tālajā Amerikas kontinentā un arī šeit pat Latvijā šādas laivas sendienās izmantojuši lielu kravu pārvadāšanai, kā arī cilvēku pārvietošanai. Droši vien acteki ar bārteniekiem tajos laikos īpaši ar komunikāciju neaizrāvās un ar pieredzi šādu laivu būvēšanā neapmainījās. Ar mums bija citādi. Par košajām acteku “Trajinera” pastāstīja divi meksikāņi – Havjers Garsija un Karlos Kruzs. Havjers ir arī pirmās laivas dizaina autors, kas tapis, iedvesmojoties no Nīcas un Bārtas tautastērpa. Savukārt Karlos speciāli šim “Sofijas laivas” projektam devās uz Xochimilco rajonu Mehiko pilsētā, kur nofilmēja acteku “Trajinera” darbībā, kā arī intervēja vietējos laivu būvniekus. Vēlāk šis video tika nodots Pāvilostas laivu meistaru rokās, un tā visbeidzot tapa arī mūsu laiva – Bartinera! 

Šogad kursē 2 piknika liellaivas – Sārnates skartās mākslinieces Kristīnes Abikas apgleznotā “Matilde” un krāšņās rīdzinieces Elitas Patmalnieces apgleznotā “Elita”.
To atrašanās vieta ir Nīcā, Bārtas upes krastā. Laivām pa vidu ir galdiņš. Uz tām var svinēt priekpilnus dzīves gadījumus – dzimšanas dienas, kāzas, kāzu gadadienas, vecmeitu vai vecpuišu ballītes u.c.

Rezervācija tiešsaistē

Noderīga informācija:

Piknika liellaivu mierpilno braucienu pa Bārtas upi var  papildināt ar:
• turpat laivā uz panna ceptām pankūkām ar mūsu gatavotu ievārījumu;
• laivas kapteiņa stāstiem par Bārtas upi;
• spiningošanu;
• vienkārši sarunām un jokiem pie vīna glāzes draugu pulkā.

Brauciena izmaksas – € 80 (max. 12 personas)
Pankūkas uz Bartineras – € 8/persona
Ir pieejamas arī “Dāvanu Kartes”
Rezervācija & papildinformācija: 22015141 vai info@sofijaslaivas.lv

Mēs atrodamies: Nīca, “Upeskrasti”