Durbe


 
Durbes upe iztek no Durbes ezera  ZR-daļas. Uz iztekas ir izveidota akmeņu pārgāze, lai sausajos periodos saglabātu ezera līmeni. Durbes upe tek Z- virzienā caur Durbes, Aizputes un Pāvilostas novadiem uz Baltijas jūru. Tās garums - 47 km. Durbes upes senleja atrodas Rietumkursas augstienē, senlejā, kurā savulaik mutuļojošie ledājūdeņi notecēja uz Baltijas ledus ezeru (Durbes –Vārtājas senieleja ar izteiktajām terasēm ir plašākais Rietumkursas augstienes ielejveida pazeminājums ar platumu 1,5-2 km un 25-35 m dziļumu), ledājs šajā teritorijā  izzudis jau pirms vairāk nekā 12000 gadiem. Tā ir viena no iespaidīgākajam un neparastākajām upju senlejām Latvijā. Sakas pagastā upe satek kopā ar Tebras upi, izveidojot Saku. Sakas vārds vēstures avotos minēts jau 1230. gadā. Vietā, kur Durbe un Tebra saplūstot veido Sakas upi, izsenis dzīvojuši kurši. Vēlāk te bijusi viena no Kurzemes hercoga Jēkaba ostām. Par baronu Ostenzakenu dzimtas valdīšanu novadā liecina Sakaslejas luterāņu baznīca  un muižas drupas Upesmuižas parkā.

Vairāk par Durbi un Saku ŠEIT

Interesanti.

Vārds "Durbe" esot cēlies no lībiešu valodas vārda turba, kas nozīmē - baltzivs. Ar šīm zivīm joprojām ir bagāta Durbes upe
Ar vietvārdu Durbe netikai apzīmē upi,  Kurzemē ir arī Durbes ezers un Durbes pilsēta (mazākā pilsēta Latvijā)
 

*cenā iekļauts laivu nogāde maršrutu sākumā un savākšana maršruta galapunktā, divi kanoe airi un divas glābšanas vestes. Finišējot, šoferu nogāde pie saviem auto. Droša autostāvieta.

*šajā maršrutā piedāvātajās kanoe laivās ir 2 + 1 sēdvieta.
*maršrutā iespējami laivu pārnesieni.

Maršruti
 
Mežaine - Durbes/Tebras sateka 1diena-15km
1 kanoe - €55/laiva
2 - 4 kanoe - €43/laiva
5 - 8 kanoe - €40/laiva

Mežaine - Pāvilosta 2dienas-22km
1 kanoe - €75/laiva
2 - 4 kanoe - €52/laiva
5 - 8 kanoe - €50/laiva

Cīrava - Pāvilosta 2dienas-39km
1 kanoe - €75/laiva
2 - 4 kanoe - €52/laiva
5 - 8 kanoe - €50/laiva

Upsēde - Pāvilosta 2dienas-28km
1 kanoe - €75/laiva
2 - 4 kanoe - €52/laiva
5 - 8 kanoe - €50/laiva