Irbe


 
Kurzemes ziemeļrietumos atrodas Irbes upe. Irbe izveidojas satekot Rindas un Stendes upēm. Lai arī upes garums ir tikai 32km, šī noteikti ir viena no interesantākajām Latvijas upēm. Unikālie smilšu krasti un gandrīz pilnīgā nošķirtība no civilizācijas (protams, ja neskaita citus laivotājus...) ierindo šo upi ūdenstūrisma popularitātes galvgalī. Upe ir ar samērā lēnu tecējumu un lejtecē pie jūras, straumes gandrīz nav, taču tās smilšainie un stāvie krasti apbur ikvienu laivotāju. Pabeidzot maršrutu upes galapunktā, jārēķinās, ka laivu savākšanai nāksies veikt nobraucienu jau pretējā virzienā līdz Lielirbes tiltam. Irbe tek cauri Ovīšu dabas lieguma teritorijai, tāpēc laivotājiem lūgums ievērot lieguma noteikumus.

Vairāk par Irbi ŠEIT
 
Interesanti.
Irbe tek garām senajām lībiešu apmetnēm un arī upes nosaukums cēlies no lībiešu vārda Īra.
Irbes krastā (Irbenē) atrodas trešais lielākais radiolokators Eiropā. Antenas diametrs ir 32 metri. Padomju laikos tur atradušās pavisam trīs šāda tipa antenas.
 
*cenā iekļauts laivu nogāde maršrutu sākumā un savākšana maršruta galapunktā, divi kanoe airi un divas glābšanas vestes. Finišējot, šoferu nogāde pie saviem auto.

*šajā maršrutā piedāvātajās kanoe laivās ir 2 + 1 sēdvieta.

Maršruti
 
Rindas c. – Miķeļbāka 1diena 24km
5 – 8 kanoe – €50/laiva

Rindas c. – Irbenes lokators 1diena 9km
5 – 8 kanoe – €50/laiva

Irbene – Lielirbes tilts 1diena 25km
5 – 8 kanoe – €50/laiva

Irbene – Lielirbes tilts 2dienas 25km
5 – 8 kanoe – €65/laiva

Rindas ciems – Jūra 2dienas – 38km
5 – 8 kanoe – €65/laiva

Irbene – Jūra 2dienas – 31km
5 – 8 kanoe – €65/laiva