Ogre


 
Uzsākot braucienu no Skrīveru- Madlienas ceļa tilta Ogre šalc un krāc. Augstā ūdens līmenī te būs galvu reibinoša straume kas ielauzusies kokiem apaugušajā palienē, mazā ūdens līmenī Jūs sagaidīs jauka smilšu pludmale un jauka peldvieta, bet vidējā tas būs stāvs, smilšains krasts.
No šīs vietas sākas Ogres plūduma interesantākais posms ar straujtecēm un attekām gar saliņām. Tālāk upe pierimst, krastos pa kādam baltam Ogres svītas lodīšu smilšakmens atsegumam, un no jauna upe sasparojas pirms Lēdmanes, mazliet iekrācoties plūstot pāri Tomēnu dzirnavu dambja paliekām. Tad drīz skatienam atsedzas vēl viena neliela smilšakmens krauja labajā krastā un tad pāri galvām aizslīd Lēdmanes tilts, aiz kura Bekulīcī un upe paliek mierīga, met loku ap estrādi un ietinas lielu koku mežā, kas šaurā joslā no abiem krastiem to padara no krasta nepieejamu un lepnu.
Lejpus kreisā krasta Lobes ietekas, uz kuras atrodas tā dēvētās Rozenštrauha dzirnavas, ir Maršala dzirnavu aizsprosta paliekas, kas kādreiz bija slavena ūdenstūrisma tehnikas sacensību vieta, jebkurā ūdens līmenī pats nopietnākais šķērslis. Upe sadalās vairākās attekās, straume ātra, jāmanevrē ātri izveicīgi – tās ir kārtīgas krāces. Neilgi pirms Glāzšķūņa sāk parādīties pa kādai mazai klintij, gultne vietām ir tīra klints, pār kurām straume jautri mutuļo. Dažas salas un attekas braucienu izvērtīs par piedzīvojumu. Bieži upi izdaiļo iekaramie tilti.
Lejpus Glāzšķūņa galīgi sausās vasarās var būt gauži, bet tas ir galīgi sausās vasarās, parasti jau it tā ja ir pārliecība ko dara tad viss notiek, jo Ogrei lejtecē no jauna pieaug kritums un līdz ar to straujtecēs vasaras mēnešu mazais ūdens daudzums tām izskrien cauri atstājot laivas uz seklumā uz sēkļa. Bet, ja ir pareizais ūdens daudzums, tad šīs vietas laivotājiem sagādās patiesu prieku. Pēdējie divi maršruta kilometri ir jāpletē pa dīķi, ko veido Ogres Kartonfabrikas dambis, tagad tur kārtējais HES no ūdens taisa gaismu.

*Laivu nodrošinājums Ogres upē notiek sadarbībā ar „Mežmalas laivas”

Interesanti.

Ogre (188km) ir trešā garākā upe Latvijas teritorijā. Lielākas par to ir vien Gauja (453km) un Daugava (352km),
Vārds „ogre” tulkojot no angļu valodas nozīmē – „milzis”

Maršruti
 
Vecogres HES – Meņģele 1diena – 19km
1 kanoe – €52/laiva
2 – 4 kanoe – €32/laiva
5 – 8 kanoe – €27/laiva

Vērenes tilts – Lēdmane 1diena – 28km
1 kanoe – €52/laiva
2 – 4 kanoe – €32/laiva
5 – 8 kanoe – €27/laiva

Meņģele – Lēdmane 2dienas – 49km
1 kanoe – €75/laiva
2 – 4 kanoe – €45/laiva
5 – 8 kanoe – €40/laiva