Alokste


 
Alokste – Tebras lielākā pieteka. Upes kopējais garums ir 44.km. Tā savu tecējumu uzsāk Tīdu ezerā netālu no Kalvenes. Alokstes krasti ir samērā stāvi (tas gan netraucēs atrast piemērotu teltsvietu) un mazapdzīvoti. Tieši upes neskartā daba ir tās lielākā bagātība. Aizvijoties garām Apriķu muižai, Alokste no upes kļūst par ko līdzīgu ezeram. Tam par iemeslu ir pagājušā gadsimta vidū uzceltais Apriķu (agrāk – Kirova v.n.) HES. Šķērsojot upes uzpludināto daļu, tā atkal kļūst līkumiem bagāta un būs iespēja baudīt Alokstes mežonīgās ainavas līdz pat tās ietekai Tebrā netālu no Apriķiem. Alokste noteikti neliks vilties tiem laivotājiem, kuri laivā līdzi mīl ņemt makšķeri.

Vairāk par Aloksti ŠEIT

 

Interesanti.

Apriķu HES daudziem pazīstams kā „Kuibiševa”. Šis nosaukums hesam pielipis 1955. gadā, kad vienlaicīgi ar Apriķu HESu, netālu no Krievijas pilsētas Kuibiševas (Samāra) Volgas upē tika atklāta tobrīd lielākā hidroelektrostacija Eiropā – Kuibiševas HES.

1970.gada uzņemtā PSRS blokbastera "Sarkanais Laukums" otrās sērijas lielākā daļa 1969. gadā filmēta Alokstes upes krastos. Vairāk par šo atradīsiet ŠEIT

 

*cenā iekļauts laivu nogāde maršrutu sākumā un savākšana maršruta galapunktā, divi kanoe airi un divas glābšanas vestes. Finišējot, šoferu nogāde pie saviem auto. Droša autostāvieta.

*šajā maršrutā piedāvātajās kanoe laivās ir 2 + 1 sēdvieta.
*upē ir laivu pārnesieni.

Maršruti

Vārsberģi – Apriķi 2dienas - 17km
1 kanoe – €75/laiva
2 – 4 kanoe – €53/laiva
5 – 8 kanoe – €50/laiva

Vārsberģi – Pāvilosta(Tebra/Saka) 3-4dienas - 60km
1 kanoe – €78/laiva
2 – 4 kanoe – €65laiva
5 – 8 kanoe – €62/laiva

Vārsberģi – Kalnenieku tilts(Tebra/Saka) 2-3dienas - 48km
1 kanoe – €75/laiva
2 – 4 kanoe – €53/laiva
5 – 8 kanoe – €50/laiva