Bārtas pumpurs


No 1. līdz 4. maijam norisināsies ikgadējie pavasara laivošanas svētki “Bārtas Pumpurs”.  Četri novadi – Nīcas, Rucavas, Grobiņas un Priekules – apvienojušies, lai kopā radītu svētkus Bārtas upē.

Šogad sacensību virsvadību no Rucavas novada pārņēmis Nīcas novads. Šī gada pasākuma tēma – “Nīcas malači”, cildinot Bārtas upes plostniekus.

Katrs laivotgribētājs ir aicināts izvēlēties sev piemērotu laiku un dienu, kad doties piedzīvojumā pa Bārtas upi, jo netiks dots kopējs dalībnieku starts.

Lai arī valstī ir noteikti ierobežojumi un līdz ar to pulcēšanās ir aizliegta, rīkotāji ir raduši risinājumu – katra komanda var doties laivu braucienā sev izvēlētā laikā un dienā. Distances garums paliek nemainīgs – aptuveni 12 kilometri, kas būs piemērots gan ģimenēm, gan draugu kompānijai. Aicinām dalībniekus būt sociāli atbildīgiem un ievērot valstī noteiktos ierobežojumus COVID-19 izplatības ierobežošanai.
Laivu starts paredzēts apzīmētā vietā “Laņģeris”, bet finišs atpūtas bāzē “Ods”. Kontrolpunkti tiks veidoti attālinātā versijā jeb dalībniekiem būs atstātas norādes ar veicamo uzdevumu vai jautājumu katrā kontrolpunktā. “Bārtas Pumpurs” nav ātruma sacensības, tomēr 12 veiksmīgākās komandas tiks apbalvotas ar lieliskām balvām no visu četru novadu uzņēmējiem.
“Bārtas Pumpurs” norisināsies jau septīto gadu ar mērķi popularizēt Bārtas upi kā laivošanas galamērķi, novadu tūrisma piedāvājumu, veicinot dalībnieku zināšanas par upes, dabas, vēstures un kultūras vērtībām.
Sacensību nolikums ŠEIT
Par laivu nomu: 29339677 vai info@sofijaslaivas.lv